Przyczyna popularności mieszkań od developerów.

Zakup mieszkania stanowi nie tyle samą decyzję, co długi proces absorbujący czas i uwagę kupującego – często na kilka miesięcy. Nie ma tutaj znaczenia, czy kupowana nieruchomość jest pierwszym mieszkaniem, czy kolejnym traktowanym z większym przyszłościowym zamysłem inwestycyjnym. Pierwszym pytaniem, jakie się pojawia jest „Rynek wtórny, czy pierwotny?”.

budowa mieszkań deweloperskich
Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesny rynek mieszkaniowy w Polsce oferuje całe mnóstwo opcji – zarówno nowo wybudowanych propozycji developerskich, jak i bardziej stonowanych cenowo wariantów z rynku wtórnego. Stale rosnącym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania (https://www.lcc.pl/pl/inwestycje/mieszkaniowe/warszawa/w-sprzedazy) pochodzące z rynku pierwotnego.Nowoczesne inwestycje developerskie coraz lepiej wpisują się w aktualne potrzeby kupujących, wychodząc poza aspekty czysto praktyczne. Każda obecna inwestycja developerska oferująca nowe mieszkania odznacza się niebanalnym stylem architektonicznym powiązanym z malowniczością najbliższej okolicy.

Nowoczesne zamknięte osiedla domków jednorodzinnych oraz zbiory nowych mieszkań w niskiej zabudowie stanowią coraz częstszy widok. Inwestycje tego rodzaju zapewniają mieszkającym maksimum prywatności i swobody bez konieczności rezygnowania z dobrodziejstw, jakie oferuje miasto. Decydujący się na zakup nowego mieszkania od developera pragną połączenia wszystkich opcji, bez potrzeby szukania lokalizacji poza miastem.

Zamknięte osiedla developerskie są idealnym rozwiązaniem zarówno dla młodych małżeństw, ludzi skupiających się na swojej karierze zawodowej jaki i tych, pragnących posiadać swój własny „awaryjny” kąt. Coraz więcej Polaków wychodzi z założenia, że jeżeli mają zainwestować w nowe mieszkania, to muszą być one prawdziwie nowe. Aktualne projekty developerskie realizowane na przestrzeni całego kraju w większości przypadków wpisują się w najwyższej przyjęte standardy budowlane i wyposażeniowe. Daje to kupującym możliwość pełniejszego dostosowania oferowanych opcji, do ich aktualnych oraz rzeczywistych potrzeb.

nowe mieszkania
Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe mieszkania prosto od developerów cieszą się również większym zaufaniem – kupujący ma wtedy pewność, że jego nieruchomość przetrzyma nadchodzące lata i będzie się on mógł nią cieszyć w przyszłości. W przypadku wielu mieszkań pochodzących z rynku wtórnego, taka opcja nie istnieje. Nowe mieszkania developerskie pozwalają również na względne ograniczenie kosztów potencjalnych remontów, związanych z korektą istniejących defektów lub modernizacji. Mieszkania z rynku wtórnego nie prezentują sobą takiej możliwości, a kupujący bardzo często grzęźnie w dodatkowych kosztach remontowych.