Mieszkanie na sprzedaż

Jest wiele taktyk mogących pomóc zwykłemu człowiekowi sprzedać mieszkanie. Jaką jednak zastosować? Nie raz laik nie poradzi sobie z natłokiem zadań, jakie musi wykonać przed przyjęciem w mieszkaniu potencjalnego klienta. Dlatego też prezentujemy kilka porad.
Nic nie odstraszy skuteczniej potencjalnych kupujących niż bałagan w mieszkaniu.

mieszkania na rynku nieruchomości
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Dom będzie się prezentował dużo lepiej, jeśli poświęcimy kilka godzin i doprowadzimy jego stan do perfekcji. Z kolei tuż przed samą wizytą klienta, warto dokładnie przewietrzyć mieszkanie. Jedną z zasad przygotowywania mieszkania do sprzedaży jest usunięcie z niego prywatnych pamiątek, przy których obca osoba może poczuć się skrępowana. Dlatego najlepiej postawić na neutralne akcenty, które nie będą nikogo krępować. Panoramiczne zdjęcie z wyjazdu w wysokie góry będzie atrakcyjną ozdobą, ale już fotka ze ślubu czy pierwszego uśmiechu dziecka, mogą sprawić, że osoba oglądająca poczuje się jak intruz, a każde jej negatywne odczucie, wpłynie potem na decyzję zakupową. Aby uporządkować przestrzeń, warto również usunąć z regałów wszystkie książki, spakować drobiazgi oraz uporządkować kuchnię. Niepotrzebne drobiazgi pochować, natomiast wszystko, co musi pozostać na wierzchu, trzeba uporządkować w taki sposób, aby klient oglądający lokal miał wrażenie, że jest on całkowicie zadbany. Umawiając się z kolejnymi oglądającymi nie można zapominać o rozsądnym zaplanowaniu tych wizyt. Popędzanie oglądającego to ogromny błąd, który najprawdopodobniej skończy się rezygnacją z zakupu. Niekorzystna jest również sytuacja, w której kupujący musi czekać w kolejce, np. na klatce schodowej, bo mieszkanie ogląda ktoś inny. Dlatego warto wziąć pod uwagę możliwe opóźnienie i zaplanować wszystko tak, by potencjalni kupcy mieli czas na komfortowe obejrzenie mieszkania. Trzeba również zadbać o to, aby w trakcie ich wizyty nic nie zakłócało jej przebiegu. Ujadający pies, płaczące dzieci czy też serial w telewizorze włączony na cały reguLator – to chyba najgorsze możliwe warunki do oglądania mieszkania – www.lcc.pl/.

Gdy już wszystko będzie przygotowane na wizytę potencjalnych kupujących, konieczne będzie jeszcze odpowiednio zredagowane ogłoszenie na portalach zajmujących się obrotem nieruchomościami. Przyda się również profesjonalna sesja zdjęciowa, która pokaże wszelkie atuty naszej nieruchomości, okaże jego piękno z każdej strony. Potem pozostanie nam już tylko oczekiwanie na klienta, który zechce kupić nasze mieszkanie za jak najwyższą kwotę.