Mieszkania na sprzedaż – jak je przygotować?

Wbrew pozorom, wystawienie mieszkania na sprzedaż nie jest takie proste – szczególnie, gdy zależy nam na szybkim pozbyciu się dotychczasowego lokum. Aby zachęcić potencjalnego klienta do zakupu, trzeba zadbać o dobrą promocję.
Ogłoszeń z mieszkaniami na sprzedaż jest mnóstwo – zarówno w gazetach, jak i na popularnych portalach internetowych.

Atrakcyjna cena czy dogodna lokalizacja to jednak nie wszystko. Przy zakupie mieszkania ważne jest także pierwsze wrażenie, dlatego każde pomieszczenie powinno lśnić czystością. Trzeba pamiętać, że wszystko może wpływać na zniechęcenie klienta do miejsca, nawet z pozoru taki drobiazg jak brudne okno. Chcąc pokazać chętnym mieszkanie lub zrobić doskonałe zdjęcia, należy usunąć zbędne rzeczy z pomieszczeń, które zalegają w kątach czy na półkach. W tym przypadku mniej znaczy więcej – pokoje wydadzą się bardziej przestronne i zachęcające, jeśli pozbędziemy się niepotrzebnych przedmiotów. Mówi się, że pomieszczenia, na które zwracamy największą uwagę podczas wyboru mieszkania to kuchnia oraz łazienka. Dlatego też to te wnętrza powinniśmy posprzątać w pierwszej kolejności. Powinny nie tylko pięknie pachnieć, ale i wyglądem kojarzyć się z wysokim standardem, spotykanym np. w renomowanych hotelach. Nie tylko bałagan, ale i zwykłe niedopatrzenie mogą wpływać na złe wrażenie – dlatego przed pokazaniem mieszkania należy upewnić się, czy w zlewie nie zalega stos brudnych naczyń.
okno
Potencjalni klienci nie pojawią się jednak, jeśli ogłoszenie nie zostanie odpowiednio przygotowane. Najlepiej wystawić takie Ogłoszenia na kilku portalach ofertowych, można spróbować również portali społecznościowych. Opis pomieszczeń i ich metrażu to nie jedyne elementy, jakie muszą znaleźć się w dobrym ogłoszeniu. Warto krótko opisać okoliczną infrastrukturę i standard życia w okolicy. Kluczem do sukcesu ogłoszenia są dobre zdjęcia. Nie musimy wynajmować profesjonalnego fotografa, ale nasze zdjęcia powinny mieć dobrą jakość i właściwie ukazywać wnętrza. Należy zrezygnować ze zdjęć z komórki, które są nieostre lub rozmazane. Mieszkanie na zdjęciach powinno wyglądać identycznie, jak podczas wizyty potencjalnego nabywcy. Warto je prezentować w ciągu dnia, ponieważ pomieszczenia wyglądają najkorzystniej w naturalnym świetle – lcc.pl.

Samo wystawienie ogłoszenia to nie wszystko. Kiedy już pojawią się chętni do obejrzenia mieszkania, należy pamiętać o punktualności i właściwym przyjęciu. Warto zadbać, by podczas oglądania mieszkania nie grała zbyt głośna muzyka. Można także poprosić sąsiadów, by tego dnia zachowali ciszę i zrobili przerwę w remoncie.